Stomatologia ogólna

Pierwsza wizyta – otrzymasz kompleksowe badanie z planem leczenia.

Kompleksowe badanie z indywidualnym planem leczenia zawiera:

  • 45-60 minutowe szczegółowe badanie lekarskie
  • analizę stanu zębów pod mikroskopem
  • zdjęcia RTG punktowe i panoramiczne
  • zdjęcia fotograficzne
  • indywidualnie opracowany plan leczenia 

Umów się: 535 286 767

Dlaczego warto nam zaufać?

Leczymy wyłącznie pod mikroskopem, dzięki czemu widzimy nawet 25x więcej i jesteśmy w stanie wykryć próchnicę na bardzo wczesnym etapie.

Stosujemy koferdam – miękką gumę, która oddziela leczonego zęba od innych, co poprawia widoczność pola zabiegowego, odsuwa język i policzki, chroni lusterko przed parowaniem, ochrania otoczenie przed podrażnieniem przed drażniące środki płuczące, a także skraca czas zabiegu, zwiększa skuteczność i trwałość plomb.

Na czym to polega?

Podstawowe zabiegi w ramach stomatologii zachowawczej są związane z oczyszczeniem zębów z próchnicy oraz wypełnieniem ubytku materiałem kompozytowym – plombą. Obszerną częścią stomatologii zachowawczej jest również endodoncja – leczenie kanałowe.

Usuwanie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne. Dzięki zastosowaniu bardzo dobrej jakości materiałów, może być wykonane w estetyczny, prawie niewidoczny sposób. Pozwoli to na zachowanie ich naturalnych właściwości. Materiały do wypełnień posiadają szeroką gamę kolorów. Umożliwia to ich perfekcyjne dopasowanie, dokładnie do koloru zęba pacjenta.

Wypełnienie, czyli uzupełnienie materiałem kompozytowym ubytku w tkankach twardych zęba powinno ono być zawsze wykonane estetycznie i przywracać funkcję zęba.

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe pod mikroskopem, pozwala na zachowanie zębów, których miazga została chorobowo zmieniona. Dzięki tej metodzie wiele zębów, jeszcze nie tak dawno skazanych na usunięcie (np. z uwagi na torbiele, ropnie, zmiany okołowierzchołkowe korzeni), można skutecznie leczyć i uratować. Jest nierzadko jedyną i ostatnią szansą na uratowanie zęba. Polega ono na usunięciu martwych tkanek lub nieszczelnego wypełnienia (w znieczuleniu) ze światła kanału, odkażeniu go i szczelnym wypełnieniu. Leczenie przebiega w sposób bezbolesny. Prawidłowo wyleczony ząb pozostaje w jamie ustnej bardzo długo.

Leczenie endodontyczne stanowi najtrudniejszą procedurę w leczeniu zachowawczym, szczególnie kiedy wykonywane jest przy użyciu mikroskopu. Dokładne oczyszczenie kanałów korzeniowych z użyciem mikroskopu pozwala na precyzyjne przeprowadzenie zabiegu.

Jakie zabiegi oferujemy?

  • wypełnienia stałe, białe światłoutwardzalne
  • leczenie nadwrażliwości zębów
  • leczenie kieszeni dziąsłowych
  • endodoncja – leczenie kanałowe
  • reendodoncja – powtórne leczenie kanałowe

Cennik

Kompleksowe badanie z indywidualnym planem leczenia

(czas trwania: 45-60 minut )

  • badanie wewnątrzustne pod mikroskopem każdego zęba 
  • badanie zewnątrzustne
  • precyzyjne zdjęcia fotograficzne 2 łuków zębowych
  • +otrzymujesz opracowany dla Ciebie plan leczenia (potrzebne zabiegi, kwoty, czas)

Możliwa konieczność zdjęć RTG w kwocie 100 zł.

250 zł

Wypełnienie białe, światłoutwardzalne pod mikroskopem i w koferdamie

Do wypełnień, czyli tzw. “plomb”, używamy wyłącznie skutecznych materiałów, a dzięki użyciu koferdamu (gumowy materiał, osłaniający zęby, którego celem jest odseparowanie leczonego zęba od dostępu śliny), uzyskujemy wyizylowaną przestrzeń, dzięki czemu wypełnienia są niezwykle trwałe i estetyczne. 

330-520 zł

Znieczulenie tradycyjne/komputerowe

40 zł/ 60zł

Który specjalista Ci najlepiej pomoże?

lek. stom. Agata Kerner
stomatologia pod mikroskopem, leczenie kanałowe

Najczęściej zadawane pytania

1. Dlaczego dbałość o higienę jamy ustnej i leczenie zębów jest tak ważne dla zdrowia?

Bakterie znajdujące się w jamie ustnej mogą prowadzić do próchnicy oraz wielu innych schorzeń, takich jak schorzenia dziąseł i przyzębia, nieprzyjemny zapach z ust, jak również choroby serca, nerek i stawów.
To właśnie sprawia, że leczenie próchnicy jest tak ważne nie tylko w utrzymaniu pięknego i zdrowego uśmiechu, ale przede wszystkim w utrzymaniu zdrowia całego organizmu.

2. Jak często należy kontrolować zęby?

Warto sprawdzić stan zębów co najmniej co pół roku. Jeśli robi się to rzadziej, można przeoczyć pierwszą fazę rozwoju próchnicy, a przez to powstaje ryzyko głębokiej próchnicy, a co za tym idzie bardziej skomplikowanego leczenia np. leczenia kanałowego.

3. Dlaczego trzeba regularnie usuwać kamień nazębny?

Kamień osadza się na zębach, ale także pod dziąsłami i powoduje, że dziąsło nie przylega ściśle do zębów. Umożliwia to wnikanie pod dziąsła bakterii, co przenosi infekcję w głąb, a efektem tego jest stopniowy zanik kości w której osadzone są zęby. Po pewnym czasie zęby ( najczęściej przednie dolne) zaczynają się ruszać, a nawet wypadają. Regularna kontrola kamienia na zębach i jego usuwanie zapobiega tym problemom.

4. Jak leczyć krwawiące dziąsła?

Krwawienie z dziąseł jest objawem ich uogólnionego lub zlokalizowanego stanu zapalnego. Przyczyną stanów zapalnych dziąseł jest obecność płytki nazębnej i kamienia, towarzyszących niewłaściwej higienie. Leczenie stanów zapalnych dziąseł polega na wykonaniu zabiegów higienizacyjnych w gabinecie (usunięcie kamienia, piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja), stosowaniu płukanek przeciwzapalnych, a przede wszystkim zintensyfikowaniu codziennych zabiegów higienizacyjnych w domu (szczotkowanie zębów, nitkowanie, irygacje) z użyciem past do zębów dedykowanych pacjentom z problemami dziąsłowymi.

5. Jak długo może boleć ząb po leczeniu kanałowym?

Ząb po leczeniu kanałowym przez kilka dni może być tkliwy przy nagryzaniu lub lekko boleć samoistnie. W razie konieczności stosujemy wtedy środki przeciwbólowo-przeciwzapalne. Jeżeli ból jest silny i utrzymuje się dłużej konieczna jest wizyta u stomatologa.

6. Czy leczenie kanałowe jest bolesne?

Stomatologia XXI wieku jest w stanie zapewnić bezbolesny przebieg większości procedur leczniczych. W erze skutecznych i bezpiecznych środków znieczulających leczenie kanałowe nie musi być bolesne. Znieczulenie w formie delikatnego zastrzyku daje szybki i skuteczny efekt. Stosowane jest zazwyczaj w leczeniu zębów bolesnych samoistnie lub zawierających chorą, ale jeszcze żywą, miazgę. Dotyczy to głównie zabiegów wykonywanych w ramach tzw. pogotowia stomatologicznego.

7. Czy ząb po leczeniu kanałowym nie złamie się?

Ząb, który musiał być leczony kanałowo zwykle ma bardzo zniszczoną koronę tzn. część naddziąsłową, czasem pozostaje tylko korzeń i dlatego aby zapobiec pękaniu i odłamywaniu się ścian zęba lekarz zwykle wykonuje protetyczna odbudowę zęba, czyli wkład koronowo-korzeniowego i korony protetycznej. Działanie to doprowadza do pełnej i funkcjonalnej odbudowy zęba.

8. Lepsze leczenie czy usunięcie zęba?

Decyzja odnośnie podjęcia się leczenia kanałowego należy tylko i wyłącznie do Pacjenta, który jednak powinien pamiętać, że jest to w wielu przypadkach jedyna metoda na uratowanie naturalnego uzębienia. Warto walczyć o naturalny korzeń, bowiem tylko z nim protetyk będzie w stanie przywrócić ząb do pełnej sprawności.
Usuwanie zęba jest z pewnością mniej kosztowne niż jego leczenie, ale może wywołać wiele problemów w przyszłości, których efektem może być utrata kolejnych zębów. Jest to spowodowane tym, że w przypadku długiego zwlekania z usunięciem braku, sąsiednie zęby będą pochylać się, a przeciwstawne wysuwać w stronę pustego miejsca. Może to w konsekwencji doprowadzić do przeciążenia stawów skroniowo-żuchwowych, a także szybkiego rozwoju próchnicy i wielu innych problemów. A wykonanie protezy, implantu lub mostku jest dużo bardziej kosztowne od endodoncji, o czym zawsze warto pamiętać.

Lekarze, którzy Ci pomogą

Oftaldent to:

Stomatologia

Tutaj jesteś

Facebook
Instagram